ارمنستان

نمایشگاه آرویم ارمنستان فرصت فوق العاده ای برای حضور نماینده ی زیتون ایارن در منظقه ی اوراسیا بود و این حضور به شکل مقدرانه ای کامل شد. در سومین روز از برگزاری نمایشگاه (Arvik) در ایروان ارمنستان ( کشورهای عضو منطقه اوراسیا) کنفرانس تبادل اطلاعات تجاری در منطقه اوراسیا با حضور دکتر رحیمی رایزن اقتصادی سفارت ایران در ارمنستان، موسوی رئیس بانک ملت شعبه ایروان و تجار ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه آرویک برگزار شد.

در ابتدای این کنفرانس ، دکتر رحیمی رایزن اقتصادی سفارت ایران در ارمنستان طی سخنانی اظهار داشت: کل واردات ارمنستان ۲۶۹ میلیون دلار است که ایران به عنوان چهارمین شریک عمده اقتصادی ارمنستان از این مقدار محسوب می شود.دکتر رحیمی ادامه داد: کشورهای: روسیه، چین و آلمان رتبه های اول تا سوم را دارا هستند و کشور ایران از بحث تجارت اقتصادی از کشور ترکیه در رده بالاتر قرار دارد.

رایزن اقتصادی سفارت ایران در ارمنستان در جمع تجار ایرانی خاطرنشان کرد: اتحادیه ارواسیا متشکل از کشورهای: ایران، روسیه، ارمنستان، قرقیزستان و بلاروس است که با تلاش هایی که در بحث گمرکی صورت گرفته در بالاترین سطح اقتصادی قرار داریم.وی ادامه داد:،در موافقت نامه ای که بین کشور ایران و ارمنستان منعقد شده تعرفه گمرکی ۳۶۰ قلم کالا برای ورود به ارمنستان کاهش یافته است.

در ادامه این کنفرانس بین المللی، موسوی رئیس بانک ملت ایران در ارمنستان در جنع تجار ایرانی اظهار داشت: شعبه بانک ملت در کشور ارمنستان بالغ بر ۲۴ سال قدمت دارد.وی افزود: امکان اعطای تسهیلات بانکی برای تجار ایرانی که در ارمنستان حضور و فعالیت تجاری دارند فراهم شده است.

در ادامه علیرضا نظیف رئیس انجمن دوستی ایران و ارمنستان از موافقت نامه تجاری ترجیحی و مقررات مشترک گمرکی در منطقه اوراسیا تا سال ۲۰۲۱ خبر داد.وی افزود: این موافقت نامه تجارت ترجیحی در حال حاضر بین ایران و اوراسیا در جریان است و ۵۰۲ قلم کالا طی موافقت نامه سه ساله برای واردات از ایران تعیین شده است.

شایان ذکر است مهندس مهدی صفری مدیرعامل شرکت صنایع غذایی حاج صفری و پسران در این کنفرانس حضور و از نزدیک با رایزن اقتصادی سفارت ایران در خصوص واردات زیتون و محصولات آن به گفتگو پرداخت.

3 فکر کردم “حضور زیتون صفری در نمایشگاه آرویک ارمنستان

    ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

      وظیفه ی ما انجام خدمت بدون نقص می باشد. از رضایت شما بسیار خوشحالیم مثل همیشه.

    […] اسلامی ایران و سفارت ایران در ارمنستان برای حضور تجار مطرح خود در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال رونق تولید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *