ماشین آلات صفری

دستگاه هسته گیری کارخانه حاج صفری و پسران اصل

دستگاه تمام اتوماتیک گروه زیتون حاج صفری و پسران اصل از کشور ترکیه وارد ایران شده است.این دستگاه از سه قسمت قیف، نوار نقاله و قسمت حذف هسته زیتون تشکیل شده است. فرآیند هسته گیری زیتون به شیوه ای کاملا استاندارد و منظم صورت می پذیرد.

دستگاه هسته گیری زیتون حاج صفری و پسران اصل، به طور کامل از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. در بازار انواع دستگاه های هسته گیری زیتون در مدل ها و مشخصات فنی مختلف وجود دارد. ایده آل ترین مدل دستگاه هسته گیری زیتون از نوع تمام اتوماتیک می باشد و ظرفیت ۱۲۰۰ کیلو در ساعت هسته گیری زیتون را دارد. سیستم بارگیری اتوماتیک و الکترونیکی مطابق با استاندارد FDA دارد. 

 

سایزبندی زیتون با دستگاه سورتینگ

معمولا  اندازه میوه های یک درخت زیتون به صورت یکسان و هم سایز نیست. و درخت زیتون نیز همانند انگشتان دست میوه های سایز کوچک تا بزرگ در خود دارد. گرچه اندازه و سایز زیتون ها در طعم و کیفیت آنها بی تاثیر است اما برخی از افراد حالت تزئینی زیتون را به طعم و کیفیت آن ترجیح میدهند و بر این باورند که زیتون های سایز درشت روغن بیشتری دارند و یا گوشتی ترند.

در صورتی که این فرض صحت ندارد و گوشتی بودن یا نبودن زیتون بستگی به نسبت گوشت به هسته دارد. زیتون به هر اندازه که درشت تر باشد هسته آن نیز درشت تر خواهد بود.  به طور مثال در زیتون کنسروی طارم نسبت گوشت به هسته در تمام اندازه ها یکسان است.

و فرقی نمیکند که شما زیتون سایز جنگلی انتخاب نمایید یا زیتون سایز سوپر ویژه. مثال : نسبت یک سوم با دو ششم برابر است. زیتون حاج صفری و پسران اصل فقط بهترین واریته و سورتینگ زیتون را برای هموطنان گرامی فراهم آورده است.

 

ماشین آلات زیتون چینی مدرن حاج صفری و پسران اصل

برداشت زیتون یا همان زیتون چینی به دو صورت انجام میگرفت:

روش فیزیکی : زیتون چینی دستی به کمک نیروی انسانی
روش مکانیکی: ماشین زیتون چین و برداشت صنعتی به کمک ماشین آلات

یکی از ماشین های زیتون چین که معرفی نمودیم دستگاه ویبراتور بود. که به وسیله سیستم ارتعاشی که ایجاد می کرد برداشت زیتون انجام میگرفت. اما در این مطلب قصد داریم یکی از پیشرفته ترین ماشین های برداشت زیتون را  که در گروه حاج صفری و پسران اصل از آن بهره گرفته می شود،معرفی نماییم. این ماشین زیتون چین به صورت کامل نیروی کار انسانی را حذف نموده است. و تنها نیروی انسانی مورد نیاز در برداشت زیتون به روش صنعتی استفاده از راننده ماشین زیتون چین  میباشد. ماشین زیتون چین برای اولین بار در کشور ایتالیا ساخته شده است و در گروه کشت و صنعت حاج صفری و پسران اصل بکارگیری شده است.
 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *