روش خاص برای آشپزی به سبک ورزشکارانه

روش خاص برای آشپزی به سبک ورزشکارانه

ورزشکاران افرادی هستند که 99 درصد آنها به تغذیه و رژیم های غذایی خود اهمیت بسیاری میدهند. آنها معمولا سعی می کنند از هر چیزی به اندازه نیاز مصرف نمایند. همچنین تا حد امکا روغن را از برنامه غذایی خود حذف مینمایند. میزان غذای مصرفی آنها حدی مشخص دارد. آشپزی به سبک ورزشکاران روشی خاص را دنبال میکند.

امروزه در علم بدن سازی عبارت “بدون چربی” کاملا از دور خارج شده است. زیرا براساس تحقیقات انجام شده وجود چربی های سالم در رژیم غذایی افراد چه ورزشکاران و چه افراد عادی, برای حفظ بافت بدن بسیار لازم و ضروری هستند. درواقع چربی های سالم میتوانند به عنوان یک منبع انرژی لازم و عالی در نظر گرفته شوند و از طرفی همین چربی ها باعث حفظ قند خون در شرایط عادی می شوند. از طرفی وجود این چربی ها, باعث بهینه شدن کارکرد سیستم های قلبی و گردش خون در درازمدت می شود.

روغن زیتون دارای آنتی‌اکسیدان‌های قوی مثل پلی‌فنول‌ها و فلاوونوئیدها است که این آنتی‌اکسیدان‌ها باعث کاهش پراکسیداسیون چربی‌ها در بدن و به‌دنبال آن کاهش استرس اکسیداتیو می‌شوند، در نتیجه بدن را از صدمه رادیکال‌های آزاد حفظ می‌کند و برای حفظ بافت بدن بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید